telewizor
Dom

Telewizor na miarę potrzeb cz.I

telewizorPostanowione, kupujesz nowy telewizor i zastanawiasz się jaki będzie najlepszy. Zanim w ogóle zaczniesz przeglądać modele i producentów zastanów się na spokojnie jakiego telewizora potrzebujesz i ile czasu będziesz przed nim spędzał. Jeśli odbiornik będzie używany sporadycznie lub grać w tle nie ma sensu kupować telewizora zajmującego pół ściany – mniejszy w zupełności wystarczy. Teraz pomyśl co najczęściej oglądasz ty i twoja rodzina. Dla odtwarzania filmów i relacji sportowych najodpowiedniejsza będzie plazma. Dla internetowych wielbicieli stworzony został telewizor z technologią SmartTV. Zapoznaj się również z trybami matrycy czyli technologią świecenia. Dzięki temu określimy już konkretny rodzaj odbiorników: LCD, odbiornik plazmtelewizorowy a może ten z technologią LED i odtwarzający ekrany 3D. Przed zakupami możesz poczytać opinie użytkowników o konkretnych typach telewizorów (opinie o telewizorach LG możesz poczytać tutaj).

Miejsce na telewizor

Sam nowoczesny telewizor nie wystarczy do komfortowego oglądania ulubionych programów. Ważne jest również jego umieszczenie w przestrzeni. Telewizor ustawiamy tak, żeby uniknąć odbijania promieni słonecznych od ekranu odbiornika. Powinien być umieszczony na wysokości wzroku, w przypadku podwieszanych telewizorów możemy go umieścić nieco wyżej. Dopasowując rozmiar telewizora do naszego pomieszczenia kierujmy się zasadą – im większa przestrzeń tym większa przekątna ekranu. Im dalej będziemy siedzieć od telewizora tym mniej szczegółów zauważymy.

Przykład: Jeżeli odległość od odbiornika będzie mniejsza niż 2 metry największy odbiornik jaki możemy zainstalować to ten o przekątnej 42’’ i mniejszej.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.