To może być zaskakujący produkt Apple

Podczas zeszłorocznej imprezy Spring Loaded firma Apple wypuściła kolorową serię z iMac, dwa nowe tablety iPad Pro z chipem Apple M1, Apple TV 4K z nowym i ulepszonym pilotem oraz AirTag – konkurent Apple dla chipa śledzącego Tile.

Nadchodzące premiery Apple

Tegoroczna premiera wydaje się co najmniej równie bogata w treści, ale bez nowej kategorii produktów, jak w zeszłym roku AirTag.

Według analityka Ming-Chi Kuo, który jest znany z tego, że spełnia swoje prognozy Apple, Apple planuje zaprezentować trzecią generację iPhone’a SE podczas marcowego wydarzenia. Poprzedni model pojawił się w 2020 roku i został określony wówczas jako „najlepszy mobilny zakup roku”.

Jeśli wierzyć plotkom, iPhone SE 3 będzie miał podobny projekt jak jego poprzednik z 4,7-calowym ekranem, zachowując przy tym Touch ID zamiast Face ID.

Największą nowością wydaje się wsparcie dla sieci 5G, wraz z mocniejszym chipsetem w A15 – takim samym, jakiego używa seria iPhone 13.

Na Twitterze Kuo podsumowuje iPhone SE w następujący sposób:

  • miejsce do przechowywania: 64/128/256 GB
  • A15 i wsparcie dla 5G
  • kolory: biały, czarny i czerwony
  • podobny projekt jak obecny iPhone SE

iPad Air 5

Chociaż iPhone SE 3 jest podobno punktem kulminacyjnym nadchodzącej premiery, w menu jest również kilka ekscytujących produktów.

W tym iPad Air 5, który zapewne dostanie wsparcie dla 5G, np. iPhone SE 3. Według plotek można się też pojawić:

  • nowy i mocniejszy chipset w A15
  • lepszy przedni aparat o rozdzielczości 12 megapikseli
  • obsługa śledzenia w aparacie obiektu Center Stage – funkcja, która podąża za osobą i powiększa podczas wideorozmów
  • lepsza lampa błyskowa z True Tone dla głównego aparatu

Nowe komputery Mac

Oprócz nowego iPhone’a i nowego iPada podczas premiery spodziewany jest co najmniej jeden nowy Mac, jeśli nie więcej. Jednym z nich może być nowy i zaktualizowany Mac Mini z nowym układem M2, chyba że są to układy M1 Pro i M1 Max, które zostały wprowadzone na rynek w zeszłym roku.

Kolejną premierą Maca może być wersja iMaca M1 24” z większym ekranem o przekątnej 27 cali i nowszymi chipsetami, ale plotki nie wydają się całkowicie spójne. Mimo to wydaje się, że nowy iMac 27” jest spodziewany w ciągu roku.

Nie należy też ignorować premiery nowego MacBooka. Z najnowszych plotek wynika też, że iPhone 13 pojawi się w nowym kolorze – zielonym.

Co więcej? Jeszcze jedna rzecz …

Dwa produkty, które od dawna odwiedzają wymianę reputacji, to okulary AR (rzeczywistość rozszerzona) i „Apple Car”. Do tego ostatniego prawdopodobnie jeszcze kilka lat, jeśli w ogóle jest w fazie rozwoju, ale okulary AR, w plotkach nazwane Apple Glasses, mają się pojawić w tym lub przyszłym roku, według bardziej wiarygodnych źródeł.

Witryna www.NaSalonach.pl pisze, że może istnieć możliwość, że Apple rzuci światu zajawkę.