mieszkania Szczecin
Dom,  Wnętrza

Tramwajem nad morze…

Spora część naszego kraju, żyje w przekonaniu, że w Szczecinie da się dojechać nad morze tramwajem. Technicznie, jest to nawet zgodne z prawdą, gdyż formalnie morskie wody wewnętrzne zaczynają się tuż za Mostem Długim w Szczecinie właśnie. Może jednak nie o takie morze chodzi…

mieszkania SzczecinCzy w takim razie Szczecin to dobre miejsce do życia? Myślę, że zdecydowanie tak, choć przez swoje „peryferialne” położenie jest często pomijany w zestawieniu z innymi dużymi miastami w Polsce. Pod względem liczby mieszkańców Szczecin zamyka pierwszą siódemkę, a pod względem powierzchni jest za Krakowem trzeci. Wiedzieliście? No dobrze, lwią część faktycznie zajmuje leżące w granicach administracyjnych miasta Jezioro Dąbie, ale nie o to chodzi. Wbrew pozorom Szczecin nie upadł po  upadku Stoczni – wprost przeciwnie, miasto rozwija się, powstają nowe miejsca pracy, dostępne są na każdym kroku nowe mieszkania na sprzedaż – Szczecin ma naprawdę wiele do zaoferowania. To także piękne miasto z mnóstwem terenów zielonych, moim zdaniem bardzo pozytywnie wyróżniający się pod tym kątem wśród innych dużych miast w Polsce. Myślę, że każdy, kto choć raz widział na żywo Wały Chrobrego, Park Kasprowicza, czy kwitnącą na wiosnę Różankę zgodzi się ze mną, a kto nie widział, powinien jak najszybciej nadrobić braki. mieszkania SzczecinW tym urokliwym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Budząca być może negatywne skojarzenia poniemiecka architektura kamienic śródmieścia ma swoje piękno, a dzielnice takie jak willowe Pogodno, czy nowoczesne Osowo sprawiają, że każdy może znaleźć tu dla siebie swój kąt. Szczecin jest miejscem do życia dla każdego. Jesteś melomanem, wybierasz się do przepięknej Filharmonii, którą zna już chyba cała Europa. Jesteś fanem wędkarstwa, bierzesz wędkę i wychodzisz nad rzekę. Jesteś głową rodziny, zabierasz dzieciaki na Jasne Błonia, lub na Arkonkę. Nie można się nudzić w Szczecinie. Nowiutkie mieszkania na sprzedaż są dostępne praktycznie w każdej dzielnicy. Chcesz to mieszkasz na cichych obrzeżach, chcesz to przy spokojnym parku, lub w zurbanizowanym śródmieściu mając wszędzie blisko. Szczecin to miasto naprawdę dużych możliwości.

Wracając na zakończenie do tematu – tramwajem nad morze może nie dojedziesz, ale można to nadrobić godzinką drogi samochodem, lub pociągiem. Czy jednak morze jest niezbędne jak już się jest w tym urokliwym mieście? To już każdy powinien sam sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.