prezent dla zakochanych
Czas wolny

Walentynki – prezent dla zakochanych

Rzymskie tradycje

prezent dla zakochanychKorzeni tradycji obchodzenia Walentynek, uczeni doszukują się w pogańskim Rzymie. O dacie zadecydowała przyroda. To właśnie wtedy, w połowie lutego ptaki zaczynały swoje miłosne zaloty, łączyły się w pary, wiły gniazda. Budząca się do życia przyroda, była zwiastunem nadchodzącej wiosny. Na uczczenie tego zjawiska Rzymianie, 15 lutego obchodzili święto, zwane lupekariami.

Święty Walenty – patronem zakochanych

Z czasem pogańskie obchody, zastępowano chrześcijańskimi świętami. Patronem zakochanych ogłoszono św. Walentego, biskupa z Ternii.  Zasłynął z pomagania zakochanym, udzielania im ślubów, niekoniecznie za zgodą rodziców. Podobno to on jako pierwszy pobłogosławił małżeństwo poganina z chrześcijanką. Zginał śmiercią męczeńską.

Tradycja Walentynek

Zwyczaj obchodzenia święta zakochanych najlepiej przyjął się w krajach anglosaskich. Tradycją tego święta jest obdarowywanie ludzi, do których czujemy sympatię, ozdobnymi kartkami – na której wypisane jest miłosne wyznanie lub drobnymi upominkami. Wraz z napływem zachodnich zwyczajów, Walentynki trafiły również do Polski.

Wyjątkowy prezent dla zakochanych

prezent dla zakochanychGdy jednak od wszechobecnych czerwonych serduszek robi Wam się mdło, a podarowanie z tej okazji pluszowego misia, wieje kiczem, może warto na ten dzień przygotować dla swojej drugiej połówki coś naprawdę wyjątkowego. Oryginalnym i wyjątkowym pomysłem jest podarowanie ukochanej osobie prezentu w formie przeżyć, emocji, najlepiej przeżywanych wspólnie (tutaj). Pomyśl, co Twojej ukochanej osobie (oraz Tobie), sprawiłoby prawdziwą przyjemność i niezapomniane wrażenia. Jeżeli obydwoje potrzebujecie odpoczynku, relaksu, wytchnienia – doskonałym pomysłem będzie wyjazd do luksusowego SPA, zestaw relaksujących masaży czy romantyczny weekend w jakimś uroczym miejscu. Uwielbiacie aktywność? Zafunduj Wam kurs kitesurfingu, wodne szaleństwo w termach lub weekend z nauką jazdy konnej. A może marzycie o ekstremalnych przeżyciach? Wówczas z pewnością niesamowitych wrażeń dostarczy  Wam podniebna przygoda na motoparalotni.  Czyż to nie wymarzony prezent dla zakochanych?

źródła zdjęć: www.pinterest.com, www.wyjatkowyprezent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.