piling
Czas wolny

Zimą potrzebny ci piling

pilingJesień i zima to odpowiednie pory roku na zrobienie porządku na naszej twarzy. Mam tu na myśli zarówno delikatne domowe zabiegi, zwłaszcza pilingi jak i specjalistyczne, złuszczające skórę zabiegi wykonane profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym. Piling do twarzy to kosmetyk, którego potrzebuje każdy, i kobieta i mężczyzna. I nie ma znaczenia wiek i rodzaj skóry. Młode kobiety doceniają go za oczyszczanie, dojrzałe za opóźnianie pojawiania się zmarszczek. Który więc będzie odpowiedni dla ciebie?

Wśród pilingów mamy do wyboru:

Pilingi mechaniczne, usuwające martwe komórki naskórka w wyniku mechanicznego ścierania drobinkami (mineralne, roślinne, syntetyczne).

Pilingi chemiczne zawierają kwasy i enzymy, które przyspieszają usuwanie martwego naskórka. W przeciwieństwie do pilingów mechanicznych, te chemiczne przenikają w głąb skóry. Wpiling ten sposób pobudzają komórki do pracy, przyspieszają regenerację.

A może u kosmetyczki?

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów opartych na działaniu pilingów mechanicznych z użyciem nowoczesnych urządzeń. Najpopularniejszy z piilngów to zabieg mikrodermabrazji. Zabieg nie boli, powoduje lekkie zaczerwienienie twarzy. Obecnie kosmetyczki mogą też używać delikatne pilingi chemiczne. Zawierają one kwasy i substancje pielęgnacyjne. Oprócz usuwania martwego naskórka pełnią też funkcje liftingujące i napinające skórę. Ma natychmiastowy efekt odmładzający. By przedłużyć jego działanie zabieg należy powtórzyć 4-5 razy co 10-14 dni. Warto dodać, że każdy rodzaj pilingu, nawet ten, który sama wykonujesz w domu przedłuża trwałość makijażu.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.