nie zwlekaj
Czas wolny,  Dom

Od dziś nie zwlekaj! Nie odkładaj ważnych spraw!

Co masz zrobić dziś? Nie zwlekaj!

nie zwlekajMyślisz sobie – panuję nad swoim czasem, planuję każdy dzień, jestem zorganizowana! Ale ile z tych ważnych spraw odkładasz na później i wykonujesz je często pod presją czasu lub konsekwencji, na ostatnią chwilę? No właśnie… Odkładanie ma na nasz organizm tak samo szkodliwe działanie jak długotrwały stres! Dlaczego zwlekamy? Bo nasz mózg broni się przed trudnymi zadaniami i to jest naturalna reakcja, ale zmieniając swoje nawyki przestaniesz odkładać ważne sprawy na potem!

Od dziś nie zwlekaj! Poniżej 5 porad dla wiecznie odwlekających:

  1. Prawdziwe planowanie. Zapisz w notesie sprawy, które chcesz załatwić danego dnia (trudniej zapomnisz o rzeczach do zrobienia i łatwiej rozplanujesz czas na poszczególne zadania).nie zwlekaj
  2. Najtrudniejsze sprawy do realizacji wykonuj przed południem – wtedy masz najwięcej energii i szans by je zrealizować!
  3. Nie przesadzaj z listą zadań do wykonania danego dnia, zapomnij o ambicjach, teraz ważne jest wyrobienie dobrych nawyków nieodkładania! Dwie, maksymalnie trzy „odhaczone” dziennie sprawy wystarczą by mieć poczucie realizacji i odgruzowania zaległości!
  4. Nie masz głowy do badań lekarskich, wizyty u dentysty? Zainstaluj bezpłatną aplikację w telefonie, która w odpowiednim czasie wyśle ci przypomnienie o bliskim terminie wizyty.
  5. Czy ty też należysz do osób, które codziennie zwlekają z pójściem spać? Jeszcze sprawdzenie mediów społecznościowych, przeczytanie książki, posprzątanie w kuchni, może jakiś serial, a…czas płynie i to ty rano znowu wstajesz niewyspana. Jak to zmienić? Ustal w miarę stałą godzinę pójścia spać i na 15 minut wcześniej ustaw budzik, który wyrwie cię z codziennych pochłaniaczów czasu. Tylko toaleta i sen. Już po trzech takich wieczorach, nie będziesz chciała wrócić do poprzednich nawyków.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.